Transport zbiorowy

Transport zbiorowy

Jak wykorzystywana jest lokalna i regionalna sieć transportu zbiorowego?

Aby lepiej dostosować sieć transportu zbiorowego do potrzeb mieszkańców Katowic konieczne jest przeprowadzenie badań, które pokażą stopień wykorzystania tej sieci.

Dzięki badaniom transportu zbiorowego będzie można na przykład zidentyfikować linie, które są przepełnione i na określonych kursach wymagają większych składów lub większej częstotliwości. Będzie też można określić jakie zmiany należy wprowadzić w systemie komunikacji miejskiej, tak aby ten jak najlepiej odpowiadał na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Jak będzie przebiegało badanie?

Punkty pomiarowe zostaną umieszczone na wybranych przystankach i dworcach w mieście. Zadaniem ankieterów będzie oszacowanie liczby pasażerów w pojazdach opuszczających przystanek.

Czy spowoduje to zmiany w ruchu?

Nie, badania i pomiary nie wpłyną na płynne funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Dla rzetelności pomiaru istotne jest, aby badanie odbywało się w jak najbardziej naturalnych warunkach.

Badania ruchu realizowane są na zlecenie Urzędu Miasta Katowice.

Moduły badania

Ankiety z mieszkańcami | Transport indywidualny | Transport zbiorowy | Ankiety z pasażerami | Ruch ciężarowy


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs6/badaniaruchupl/home/www/katowice/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399